Geoblog.pl    AniaiArek    Podróże    Dookoła świata    Po co jest ten mis??

Po co jest ten mis??

Australia
Australia, Woorim

Arek postraszyl mnie, ze moja dalsza niekompetencja w kwestiach technicznych grozi wygraniem nagrody Darwina (i popsuciem naszego vana, co byloby jeszcze gorsze). Postaram sie poprawic.
ucieklismy z betonowej dzungli na dobre do Lone Pine Koala Sanctuary, czyli ogrodu zoologicznego w okolicach Brisbane, w ktorym mieszka najwiecej koali w Australii (28$). Naprawde warto!!
Caly ogrod obstawiony jest drewnianymi 'grzedami' dla misiow, na ktorych siedza sobie cicho, wcinajac poutykane liscie eukaliptusa lub chrapiac w najlepsze po pijackiej uczcie. zrobilam sobie obowiazkowa fotke z koala (16$, ale bylo warto), zjedlismy lunch w towarzystwie wielkich jaszczurek i ganialismy sie z kangurami, ktorych cale stada rozlozyly sie na trawiastym wybiegu. okazalo sie, ze kangury na ogol chodza na czterech nogach w dosc pokraczny sposob - skacza tylko wtedy, kiedy im sie spieszy!!

PS. dobrze ze odwiedzilismy wtedy kangury!! chociaz podobno sa w Australii rownie pospolite jak u nas zajace, w pozniejszej podrozy widzielismy je wylacznie rozplaszczone na asfalcie. jedyny zywy egzemplarz uciekl przed nami w krzaki na Magnetic Island - no ale tam prawie nie ma samochodow...

Seeing lots of koalas and kangaroos in Lone Pine Koala Sanctuary, paying through the nose for a photo with a koala (but they are so cute!)

BPE
BPE - 2009-03-11 14:22
ale bomba, ja tez tak chcę !!!

geminus
geminus - 2009-03-11 20:26
Fajnie ze sie odezwaliscie. Fotki rewelacja !

Beata
Beata - 2009-03-12 14:57
Ej, więcej szczegółów poproszę. W jaki sprosób probowalaś wycofać się z puli genów?

Zasoby: 121 wpisów121 41 komentarzy41 791 zdjęć791 0 plików multimedialnych0

20.04.2013 - 20.04.2013